Реклама:
Вигодувати свою дитину може практично кожна жінка: якщо немає молока, то мама цього не хоче сама.
Після того, як Ви пройдете початкові батьківські випробування – вагітність та пологи – для Вас розпочнеться новий етап Вашого життя. Почуття материнства, світле і трепетне, радісне і водночас тривожне, наповнить життя новим змістом. Для Вас не буде нічого важливішого, ніж бажання дати своєму малюкові все найкраще, і тут не доведеться виявляти багато фантазії: найкраще - це мамине молочко.
Дуже скоро після народження малюк виявляється тісно притиснутим до мами, це здорово і приємно як для мами, так і для дитини - він повертає голівку в потрібну сторону, а рот відкривається і робить свою справу. Дивно - перший раз, і не помиляється, і треба сказати: ще ніхто не помилявся. Така сила інстинкту, а саме він веде малюка до маминих грудей. Перша та головна його мета – нагодувати малюка, дати необхідну кількість енергії та тепла. Але не тільки… Під час годівлі народжуються нові для малюка і для мами почуття та стосунки – їхня близькість, їхня спорідненість, їхня довіра один до одного, їхнє кохання.Не насичення заради жадібно вистачає сосок малюк відразу після народження. Ніякого голоду він зараз не відчуває: після всіх хвилювань і страхів, що недавно пережили, їжа його найменше цікавить. У цей момент велика потреба у теплі, заспокоєнні, коханні. Перше годування дає ні з чим незрівнянні відчуття для обох: для мами і для малюка. Це один із найінтимніших і найважливіших моментів їхнього спільного життя, новий виток відносин, які формуються в міцний і міцний зв'язок, невидимий стороннім пуповиною, який існуватиме між ними завжди вже після народження.
У першу годину життя «тут» малюк зосереджено дивиться в очі матері, притискається до неї всім тілом. Кажуть, що в першу годину мамине молоко як чарівний напій: разом з ним дитина отримує одну щасливу якість характеру – довіру до тих, хто її оточує.
У першу годину життя «тут» малюк зосереджено дивиться в очі матері, притискається до неї всім тілом.
Кажуть, що перша година мамине молоко як чарівний напій: разом з ним дитина отримує одну щасливу якість характеру – довіра до тих, хто її оточує.
У перші 3-4 дні після пологів з грудей виділяється молозиво - рідина жовтого кольору, густіша, ніж грудне молоко. Молозиво виділяється в невеликих кількостях, але для новонародженого малюка це те, що потрібно в перші дні життя. Молозиво містить більше поживних речовин та противірусних захисних факторів, ніж зріле грудне молоко. Воно дає дитині перший імунний захист від більшості бактерій та вірусів, з якими йому доведеться зіткнутися. Грудне молоко містить також речовини, що стимулюють як фізичний розвиток дитини, а й розумове. Молозиво сприяє зменшенню прояву фізіологічної жовтяниці новонародженого. Крім того, молозиво допомагає «дозріти» слизовій оболонці кишечника та шлунка, що готує умови для гарного травлення у майбутньому.
Бажано годувати дитину якнайшвидше після народження, як тільки вона готова смоктати. Смоктання грудей після пологів стимулює вироблення окситоцину, який сприяє відділенню плаценти та зупинці кровотечі, а також гарному скороченню матки у післяпологовому періоді, а також створюється програма лактації на весь період годування груддю завдяки виробленню пролактину.
Щоб молока у мами ставало більше, потрібно прикладати малюка до грудей якнайчастіше, годувати на першу вимогу, а не по годинах. За такої системи у мами досить скоро з'явиться достатньо молока, а режим годування і дня в цілому складеться сам собою, природним шляхом - і мамі, і малюкові спокійніше.
Здорового малюка, якого мама годує грудьми, видно відразу по блиску очей. За бархатистістю шкіри, пружністю м'язів, веселою вдачею, спокійним характером.
Годувати грудьми і для мами корисно. Такі жінки рідше хворіють на рак молочної залози та жіночих статевих органів. Вони швидше відновлюються після пологів. Вони краще розсмоктуються жирові складки, які утворилися під час вагітності на животі стегнах. Жінка, що годує грудьми, спокійніше, вона врівноважена, доброзичлива, умиротворена.
Вигодувати свою дитину може практично кожна жінка: якщо немає молока, то мама цього не хоче сама. Важливий настрій. Хочете годувати малюка грудьми - геть сумніви, дайте собі установку ще до пологів: «Я годуватиму свою дитину грудьми». Тут доречно нагадати, що, згідно з сучасними дослідженнями, психологічні причини є джерелом порушення природної лактації у 95% випадків. Ці дослідження були проведені після того, як стали відомі звичаї деяких народів (зокрема, армавірських вірмен та численних африканських племен): жінки, які народили дитину, повинні продовжувати працювати, а новонародженого має вигодовувати мати породіллі чи сестра. При цьому у її матері, звичайно, молоко давно зникло, а сестра найчастіше взагалі не народжувала дітей. Виявилося, що якщо малюка день-другий прикладати до «порожніх» грудей, то незабаром у ньому з'являється молоко. Тому якщо Ви відчуваєте, що молоко приходить нерегулярно або «зникло» зовсім, наберіться терпіння, якнайбільше прикладайте дитину до грудей. Його смоктальні рухи стимулюють вироблення молока і, швидше за все, максимум через два-три дні відновиться нормальна лактація.
Жінка дуже чутлива під час годування груддю. Якщо у неї виникають проблеми з лактацією, вона потребує підтримки. Де шукати втіху? У добрих, співчутливих словах чоловіка, родичів, близьких, лікарів. Необхідно пам'ятати, що всі труднощі є тимчасовими і подоланими.
Скоро все утвориться, і мама з малюком почнуть по-справжньому блаженствувати в такі хвилини.
Ларіна Лариса, лікар-неонатолог
Центр Планування сім'ї Тамари Луговської
Дата публікації: 01.01.2020
Statistics: 258