Реклама:
Данина моді віддається в нашому житті практично у всіх її сферах, починаючи з покупок туфель і сумочок і закінчуючи способом життя та типом взаємин з оточуючими. Така гонитва за модою часто-густо стосується і медицини. Причому як серед лікарів, так і серед пацієнтів завжди знайдуться і вперті консерватори, і завзяті новатори. І акушерство не стало винятком.
А потім, у рідній ванні (ще одна модна пошесть – народжувати у воді) або на дивані ви точно не відчуєте «радість» спілкування з байдужими, а часом і безсердечними медичними працівниками. Та й які переваги можуть бути у пахучої хлорки до різі в очах лікарняної палати, яка ремонтувалася ще мало не за царя Гороха перед затишним і до болю рідним гніздечком, яке ви вили власними руками?!
А з медичної точки зору додам, що і домашня мікрофлора найчастіше куди «привітніша» і безпечніша для новонародженого малюка, ніж мікроорганізми «стерильного» пологового будинку. Ні для кого не секрет, що, незважаючи на всі заходи, що вживаються медперсоналом щодо знезараження лікарень, у них все одно вперто живуть шкідливі мікроби. Це так звана лікарняна інфекція, яка за час свого існування змогла не тільки вижити в суворих умовах впливу на неї різних антисептичних засобів, а й придбати захисні властивості навіть проти найсильніших на сьогоднішній день антибіотиків.
Отже, багато хто запрошував додому акушерок (навіть не лікаря!), які, судячи з рекомендацій, чи не щодня в домашніх, польових та майже військових умовах приймали найскладніші пологи, які безумовно (знову) а за тими самими рекомендаціями) закінчувалися не просто сприятливо, а навіть надпозитивно. І народжували так Люся, Маня та Таня з того журналу. Тільки не завжди це були історії зі щасливим кінцем – як для новоспеченої мами, так і для її малюка, що тільки що народився.
Організм людини так складно влаштований, що її закони не можуть розгадати найвидатніші уми всього світу починаючи з часів доісторичного часу і до сьогодення. Медицина - не математика, тут "двічі два" може дорівнювати і трьом, і п'яти, і мінус п'ятдесяти з половиною. І всі ці варіанти мають однакове право на існування.
Наприклад, немає банальнішої хвороби, ніж ГРЗ чи грип! Кожен з нас хворів на них кілька разів на рік, іноді навіть не виходячи на лікарняний. Але скільки тисяч людей померло за всіх відомої «іспанки»?! І навіть сьогодні, коли розроблено стільки ліків проти грипу, летальність від нього лишається високою. Чи не менш банальний апендицит? Вважається, що вирізати запалений апендикс може легко практично будь-який хірург-початківець. Але іноді і професор, який вилікував чи не половину вашого міста, не в змозі виконати цю операцію так успішно, як хотілося б.
Що вже говорити про акушерство, де лікар має справу не з одним організмом, а відразу з двома - однаково добре вивченими і в той же час однаково непередбачуваними. Як казав один хороший лікар, «жоден акушер-гінеколог, що поважає себе, не буде приймати пологи вдома навіть при дуже великій оплаті». Чим закінчаться пологи, нехай і при ідеально протікає вагітності (а таких - ну дуже мало), зі стовідсотковою ймовірністю не скаже жоден розсудливий лікар. Відкрийте будь-який підручник з акушерства та знайдете не одне можливе смертельне ускладнення під час вагітності.І якщо в стаціонарі, де є необхідні для порятунку життя як матері, так і дитини обладнання та фахівці, де цілодобово стоїть готова операційна, ще може бути шанс допомогти, то що зможе зробити навіть дуже досвідчена акушерка рядовий затишній квартирці? І саме тих хвилин, які витрачаються на транспортування породіллі з дому до лікарні, може не вистачити для того, щоб урятувати її саму чи довгоочікувану дитину.
В останнім часом з'явилася ще одна модна тенденція. А точніше, варіація на тему – народжувати вже не вдома (і дякувати Богу!), але з чоловіком. Так звані «партнерські» пологи. Сьогодні цим уже нікого не здивуєш, і сімей, які мають такий досвід, з кожним днем стає дедалі більше.
Хто, як не чоловік, знайде для коханої жінки в один із найскладніших у її житті годинник потрібні і важливі слова?! Іноді їх не потрібно, одного факту присутності чоловіка достатньо для породіллі в цей зворушливий для сім'ї момент. Десь обійме, десь усміхнеться, десь стисне руку… Підтримка в такі хвилини не забувається, а зберігається в пам'яті жінки все життя.
Крім того, прийнято вважати, що спільно пережите народження дитини зміцнює сім'ю. Чоловік, який на власні очі бачив страждання дружини, починає цінувати і шкодувати її набагато більше. Крім цього, встановлюється особливий зв'язок з дитиною не тільки у матері, а й у батька. Є навіть офіційна статистика, згідно з якою при партнерських пологах відсоток ускладнень як для матері, так і для дитини значно нижчий, ніж за звичайних.Але, на жаль, багато пар йдуть на пологи вдвох далеко не з цих причин, а тільки тому, що так народжували подруги, колеги, та й бос був присутній при пологах у дружини. Тобто йдуть на цей крок, віддаючи данину моді. Але якщо у чоловіка чи в самої жінки немає розуміння причин присутності чоловіка при народженні дитини, то зайвий раз потрібно замислитись, а чи варто?
Пологи – це безумовно очікування дива, радість та щастя! Але не будь-якому чоловікові, який безпорадно спостерігає спотворене болем обличчя близької людини, дано відреагувати на народження дитини саме так. Процес це довгий і іноді здається, що нескінченний.
Дивитись, як страждає від родових мук кохана жінка, - випробування чи не таке ж сильне, як самі сутички. Та й про естетику цього процесу говорити не доводиться… Просуваючись родовими шляхами матері, дитина здавлює всі органи малого тазу. Тому мимовільне сечовипускання та дефекація при пологах – звичайне та часте явище.
А ще наша сильна стать іноді боїться виду крові. Нерідко вольовий і безстрашний у повсякденному житті чоловік, присутній під час пологів, втрачає свідомість. Інакше як шоком емоції новоявленого тата і не назвеш. Яка вже при цьому користь і підтримка від нього?!
Відомі і такі приклади, коли, бажаючи зміцнити сім'ю і поліпшити відносини, жінка буквально силоміць тягне на пологи чоловіка, що упирається. На жаль, іноді спільне народження дитини, особливо в подібних ситуаціях, не тільки не сприяє посиленню сімейних зв'язків, а дає прямо протилежний результат.
Деякі жінки, чоловіки яких не хочуть або не можуть бути присутніми на пологах, звуть своїх сестер, матерів або подруг підтримати їх. Чоловіки інших чекають на народження дитини в сусідній з родзалом кімнаті та їх запрошують урочисто перерізати пуповину, як тільки малюк заявить про свою появу на світ гучним криком.
Не беруся говорити щось однозначне і радити щось універсальне для всіх подружніх пар. Усі ми різні. Але замислитися вкотре варто. Не так часто відбувається в сім'ї народження нової людини. А тому не треба рівнятися на моду або на сусідів по сходовій клітці, особливо якщо йдеться про таку делікатну і суто особисту, що стосується лише вас двох справ. Та чи потрібні тут порадники?
Дата публікації: 31.12.2022
Statistics: 258