Реклама:
Не варто забувати і про психологічний стан людини, яка намагається схуднути. Ці поради здаються простими, але, насправді, їх важко виконати, якщо справді не поставити собі за мету.
Причиною зайвої ваги можуть бути не тільки фізіологічні проблеми, а й психологічні. Щоб зрозуміти, в чому полягає причина, часто доводиться звертатися до досвідченого дієтолога, який нерідко відправляє за консультацією до психологу.
Існує два типи людей. До першого типу належать люди, які хочуть схуднути, щоби поправити здоров'я. Ці люди чудово розуміють, що ожиріння негативно відбивається на всьому організмі людини. Так, насамперед страждають судини та серце, хребет, суглоби тощо. Надмірна вага може спровокувати розвиток багатьох серйозних захворювань, наприклад цукрового діабету, гіпертонії, інсульту, інфаркту, артриту і т.д. З іншого боку, надмірна вага може викликати психологічний дискомфорт від неприємного зовнішнього вигляду власного тіла. До другого типу людей належать ті, хто хоче покращити свій зовнішній вигляд, стати стрункішою та привабливішою. До цього ж типу належать і ті, хто намагається схуднути, тому що вважає, що "недотягує" до моделі з глянцевого журналу, незважаючи на те, що вага знаходиться в межах норми. Але такі люди – це окрема тема.
Отже, якщо людина поставила за мету знизити вагу, то потрібно звернутися до лікаря ендокринолога та дієтологи для обстеження та призначення лікування. Легкий спосіб скинути вагу буває, але лише у рекламі. Насправді зниження ваги - це цілий комплекс заходів: правильне харчування, підрахунок калорій, дотримання режиму, фізичні навантаження на організм, процедури очищення організму і т.д. Не варто забувати і про психологічний стан людини, яка намагається схуднути. Ці поради здаються простими, але, насправді, їх важко виконати, якщо дійсно не поставити собі за мету.
При зниженні ваги потрібно не тільки вживати мало калорій і багато рухатися, але й враховувати психологічні фактори, які стали причиною набору цих зайвих кілограмів. До таких факторів відносять:
1. Культ їжі. Багато сімей виробляють у дітях звичку харчуватися багато, часто, щільно. Зазвичай такі сім'ї люблять застілля, люблять усе ситне, смажене, жирне, калорійне. Харчові стереотипи закладаються у сім'ї ще з дитинства. Звикли харчуватися подібним чином, людина не може так просто змінити звичку. А от організм, працюючи в такому режимі, починає відкладати зайві калорії, перетворюючи їх на жир.
2. Режим дня. Перегляд телевізора, лежачи на дивані - улюблене захоплення, від якого потрібно відмовлятися на користь фізичного навантаження, спортивних тренувань, прогулянок тощо.
3. Стрес. Часто люди, які зазнають стресу, намагаються його побороти, отримуючи задоволення від їжі. На жаль, такий метод лікування стресу негативно позначається на вазі та фігурі.
4. Проблеми із самооцінкою. При відчутті того, що ти гірший за інших, боротьба із зайвою вагою зазнає краху. Насамперед, потрібно полюбити себе таким, яким є, знайти хороші риси і сприймати критику, якою б вона не була. Якщо самостійно вийти з кризи не виходить, можна звернутися до психолога.
Якщо при лікуванні ожиріння ви все-таки зважилися звернутися до психолога, то важливо знайти хорошого фахівця. Зараз багато хто цікавиться психологією, а тому знайти психолога легко. Але, знайти психолога досвідченого та професійного не так вже й просто, а вам потрібен саме такий фахівець. Так, перед тим, як потрапити на консультацію, уточніть, де навчався психолог, де проходив практику, курси підвищення кваліфікації тощо. Хороший фахівець вам допоможе впоратися із психологічними проблемами, які заважають вам схуднути. При роботі над боротьбою із зайвою вагою приділяйте увагу всім аспектам проблеми. Тільки комплексно можна вирішити проблему та досягти поставленої мети.
Дата публікації: 21.08.2023
Statistics: 254