Реклама:
Хочеться щоб малюк був завжди здоровий. Найперша умова здоров'я новонародженого – грудне вигодовування.
Отже, відбулося! Нарешті у Вашій родині, після весілля та медових місяців, з'явилася довгоочікувана і гаряче улюблена крихітна грудочка. Відразу хочеться дати йому все найкраще, навчити його усьому, що знаєте. Але найголовніше, хочеться щоб малюк був здоровий. Перша умова здоров'я новонародженого – грудне вигодовування.
Для того, щоб грудне вигодовування було успішним, варто дотримуватися деяких правил:
1. У перші хвилини народження малюка прикладіть його до грудей. За процес вироблення молока та його кількість відповідають гормони окситоцин та пролактин. Відразу після пологів, кількість цих гормонів в організмі жінки занижена через високий вміст крові, що нейтралізує їх адреналіну. Стимуляція малюком маминих грудей допоможе накопичитися потрібним гормонам і почати роботу над виробленням молока.
2. Годуйте вночі. Давно доведено, що годування малюка на вимогу, і особливо, нічні годування з 3 до 8 години ранку, коли рівень пролактину особливо високий, стимулюють додаткове вироблення молока.
3. Прикладайте до грудей у різних положеннях, щоб дитина могла отримувати молоко і, одночасно, запобігала розвитку лактостазів.
4. Відмовтеся від пляшечок. Людський організм теж має власну пам'ять. Якщо виділення молока не стимулюється немовлям постійно, воно може взагалі пропасти. Тому, навіть якщо у вас з'явилися хворобливі тріщини на сосках, використовуйте силіконові накладки і різноманітні загоювальні креми для грудей, тільки не давайте дитині пляшечку. Звичайно, якщо ви не плануєте незабаром відлучити від грудного вигодовування вашого малюка.
5. Під час лактаційних кризів (коли молока недостатньо або воно на якийсь час пропадає), частіше прикладайте дитину до грудей. Якщо це неможливо, використовуйте молоковідсмоктувач як стимулятор.
6. Під час відновлення нормальної кількості молока не давайте дитині іншої рідини, крім грудного молока. Нехай п'є з грудей, це стимулює лактацію.
7. Не давайте малюкові, у перервах між годуваннями, пустушку. Вона може спровокувати неправильне захоплення грудей малюком, а це, разом із задоволенням смоктального інстинкту, призводить до млявого ссання грудей та зниження кількості молока.
8. Для збільшення лактації використовуйте допоміжні засоби. Якщо грудне вигодовування організоване правильно, то допомога лактогенних засобів, таких як настої анісу, фенхелю, пажитника та кропиви, буде велика.
9. Не забувайте про тілесний контакт. У період налагодження лактації, роздягніться до пояса самі, і залиште голеньким вашого немовля, а потім, притисніть його міцніше до себе. Тілесний контакт допоможе потроїти вироблення пролактину, так званого «гормону материнства».
10. Чи не найголовнішою умовою є спокій і відпочинок мами. Як говорилося раніше, надмірна кількість адреналіну нейтралізує вироблення окситоцину та пролактину. Саме тому, мамі, що годує, важливо перебувати в стані спокою або щастя, частіше гуляти і спати достатню кількість часу.
Крім того, сучасній мамі для того, щоб годування грудьми було успішним і приємним, надається багато корисних пристосувань і речей, і, мабуть, найголовніший серед них - це молоковідсмоктувач. Використання цього приладу необхідне для ефективного зціджування молока, збільшення лактації або зниження ризику виникнення лактостазів.І, на закінчення, варто відзначити, що, до всього перерахованого, дуже важливо підключити помірні заняття спортом. Багато сучасних мам, що годують, стверджують, що це не тільки допомагає прийти у форму після пологів, але і стимулює лактацію. Так, після 10-15 спрощених віджимань, молоко прибуває і легко висмоктується дитиною, що допомагає скоротити ризик застоїв.
Дата публікації: 02.01.2023
Statistics: 246