Реклама:
Не бійтеся відвідувань гінеколога, не відкладайте свій візит, дотримуйтесь отриманих рекомендацій, і Ви можете бути впевнені, що у цій одній із найважливіших сфер Вашого здоров'я все буде в порядку.
Періодичне відвідування гінеколога є невід'ємною частиною життя будь-якої жінки, яка досягла репродуктивного віку. Від того, як відбуватимуться ці візити, залежить здоров'я не лише самої жінки, а й здоров'я її чоловіка та дітей.
На жаль, для багатьох візит до гінеколога стає, відверто кажучи, заняттям не найприємнішим, і нерідко вселяє подальше небажання бачити фахівців цього профілю. У ряді випадків це може зашкодити здоров'ю.
Як же зробити так, щоб відвідування гінеколога з малоприємної необхідності перетворилося на спосіб позбутися вантажу зайвих проблем і знову відчути себе здоровою та життєрадісною людиною?
Перш за все, йти до гінеколога потрібно вчасно. Перше відвідування має відбутися ще до початку статевого життя, одразу після закінчення статевого дозрівання. Після цього відвідувати гінеколога бажано не рідше двох (у крайньому випадку – одного) разу на рік. Постменопаузальний період не повинен стати винятком, у цьому віці підвищується ризик онкологічних захворювань та регулярний контроль важливий як ніколи.
Ключовим моментом є вибір Вашого особистого гінеколога та медичного закладу, в якому Ви спостерігатиметеся (очевидно, що перше визначає друге – місце роботи гінеколога не можна змінити за одним Вашим бажанням). Останнє має важливе значення. Навіть висококваліфікований фахівець навряд чи зможе забезпечити Вам добрий рівень обслуговування за відсутності належної “технічної підтримки”. Доступність сучасних лабораторних та інструментальних методів дослідження багато в чому визначає можливості діагностики та, як наслідок, правильного лікування.
В ідеалі вести Вас повинен той самий лікар, вибраний Вами раз і назавжди і знаючи досконально всі особливості Вашого організму.
Збираючись до гінеколога, постарайтеся чітко сформулювати для себе питання, які Ви збираєтеся поставити на прийомі (якщо питань багато, їх краще записати). Підготуйтеся також відповісти на запитання: "Що Вас зараз непокоїть?" і докладно розповісти про те, як, за яких обставин і коли виникли Ваші проблеми і як змінювався Ваш стан з моменту їх появи до сьогодення.
Далі Вам доведеться розповісти про те, коли почалися і як протікають зараз Ваші місячні, скільки вагітностей, пологів, абортів, викиднів Ви мали, і як вони протікали, а також відповісти на низку питань, що стосуються Вашої статевої життя та контрацепції.
Після цього лікар зазвичай розпитує Вас про перенесені дитячі хвороби, наявність хронічних захворювань у Вас та членів Вашої родини. Ви не завжди можете знати, навіщо лікар ставить ці запитання. Просто відповідайте на них, не перебивайте та дайте лікареві подумати.
По завершенні опитування лікар попросить Вас роздягнутися і переміститися у спеціальне гінекологічне крісло для проведення гінекологічного дослідження. Цей момент зазвичай викликає найбільше побоювань і страхів, переданих жінками з покоління до покоління.
Між тим, при правильному проведенні гінекологічне дослідження є надзвичайно інформативним та абсолютно безпечним методом дослідження, а в деяких випадках (спайкові процеси в малому тазі) та основним методом діагностики захворювання. Ось деякі поради, які допоможуть Вам правильно підготуватися до дослідження та мінімізувати неприємні відчуття під час його проведення.
Надзвичайно важлива правильна психологічна підготовка. Соромитися перед проведенням першого дослідження – це природно, але надалі сором'язливість має поступитися місцем впевненості в необхідності та безпеці дослідження. Пам'ятайте, що перед Вами – професіонал, для якого гінекологічне дослідження далеко не перше. Тому він намагатиметься провести його так, щоб доставити Вам мінімум психологічного та фізичного дискомфорту. У нашій клініці лікарями працюють жінки, які цілком розуміють усі переживання своїх пацієнтів.
Гінекологічне дослідження - це не боляче. Дзеркала, що вводяться в піхву, не мають гострих країв або кутів, тому все, що Ви можете відчути – це тиск. При використанні одноразових інструментів та стерильних рукавичок ризик зараження відсутній. У сучасних гінекологічних кабінетах розвинених країн та в нашій клініці завжди використовуються лише одноразові пластикові дзеркала, рушники та інші необхідні матеріали.
Одягатися на прийом до гінеколога слід так, щоб роздягання не займало у Вас занадто багато часу (не варто надягати на себе багато шарів одягу, який Вам доведеться знімати). Перед тим, як піднятися на гінекологічне крісло Вам, швидше за все, доведеться зробити кілька кроків по холодній підлозі – подумайте про теплі шкарпетки. Але якщо раптом Ви забули взяти їх із собою - не біда, Вам запропонують одноразові шкарпетки-бахили.
Само дослідження займає зазвичай 5-10 хв і включає 3 основні етапи:
При введенні гінекологічного дзеркала потрібно постаратися максимально розслабитися, поклавши руки на груди і глибоко і рівно дихаючи. Ідеальний прийом - тугіше на дзеркало і постаратися розкритися, відчувши його дотик.
Після огляду лікар за допомогою шпателя або одноразового стерильного зонда (пластмасової палички з ватною головкою на кінці) бере мазок з 3 місць: шийки матки, піхви та зовнішнього отвору сечівника. Це дослідження дозволяє вивчити мікрофлору піхви, каналу шийки матки та сечівника та виявити наявність у них патологічних мікроорганізмів.Після цього дзеркало виводиться з піхви (при цьому також потрібно тугіше і постаратися розкритися), і лікар виконує бімануальне (дворучне) дослідження. При цьому він вводить вказівний та середній пальці однієї руки у піхву, а іншу кладе Вам на живіт.
У такий спосіб він промацує матку та придатки, оцінює їх розташування, розміри, зміщуваність та ін. У цей час лікар може ставити Вам питання щодо хворобливості та інших відчуттів, які можуть виникнути в ході дослідження. Іноді гінекологічне дослідження доповнюють ректальним або ректально-піхвовим дослідженням та кольпоскопією.
При ректальному дослідженні лікар вводить палець однієї руки в пряму кишку, при ректально-піхвовому пальці іншої руки одночасно вводяться в піхву.
Кольпоскопія є дослідження піхви і шийки матки за допомогою спеціального оптичного приладу - кольпоскопа. Після введення дзеркала вагінального кольпоскоп присувають до статевої щілини і проводять огляд зовнішніх статевих органів, піхви і шийки матки. Процедура триває близько 15 хвилин.
Іноді проводять так звану розширену кольпоскопію. При цьому шийку матки обробляють 3% розчином оцтової кислоти чи розчином Люголя. Метод використовується як допоміжний при діагностиці ерозії та запальних процесів на шийці матки, а також дозволяє виявити наявність пухлинних клітин. Гінекологи нашої клініки володіють усіма техніками сучасного кольпоскопічного обстеження.
По завершенні гінекологічного дослідження настає відповідальний для Вас момент. Після того, як лікар закінчив заповнення медичної карти, настає Ваша черга ставити питання - власне консультація гінеколога, діалог з лікарем.
Ви, нарешті, можете розпитати гінеколога про те, що він побачив і намацав, яким є Ваш передбачуваний діагноз і причини захворювання. Часто буває складно запам'ятати все, що сказав лікар. У нашій клініці кожен лікар повинен видати Вам офіційний медичний висновок після кожного візиту. У нього гінеколог запише дані обстеження, необхідні аналізи, діагноз, усі рекомендації та препарати, які слід приймати.
Ви повинні мати повну інформацію про Ваше здоров'я, тому всі готові результати аналізів та обстежень обов'язково будуть видані Вам на руки. Не бійтеся відвідувань гінеколога, не відкладайте свій візит, дотримуйтесь отриманих рекомендацій, і Ви можете бути впевнені, що в цій одній із найважливіших сфер Вашого здоров'я все буде гаразд.
Ваш гінеколог – це Ваш друг, і разом ви зможете вирішити будь-яку проблему.
Дата публікації: 24.01.2023
Statistics: 250