Реклама:
Адекватне медикаментозне лікування, спрямоване на нестерпність алкоголю, створення твердої, усвідомленої установки на здоровий спосіб життя, незмінно дає успішний результат при своєчасному лікуванні.
Хронічний алкоголізм - одна з форм наркоманічної залежності, що виникає у людей, які систематично приймають спиртні напої. Має прогресуючий та рецидивуючий характер.
Лікування алкоголізму є наступним комплексом:
Розрізняють три стадії (А. А. Портнов, 1959) розвитку хронічного алкоголізму. Перша стадія – початок захворювання. Її важко побачити. Людина випиває з частих приводів, прагне неодмінно відзначати всі свята та події, тобто формується психологічна залежність. Однак, можна звернути увагу на:
Залежно від інтенсивності та кількості алкоголю ця стадія триває від 1 до 6 років і переходить у другу стадію.
Основною ознакою переходу до другої стадії хронічного алкоголізму є важкий абстинентний, похмільний синдром, що потребує похмелення - фізична залежність, і, як наслідок, формування запоїв. Запійна стадія, залежно від фізичної витривалості організму, може тривати 10-15 років. Стають чіткішими особистісні зміни, психопатизація, деградація, і, як наслідок, соціальна дезадаптація (втрата сім'ї, роботи).
Третя стадія характеризується вираженими рисами органічного ураження головного мозку. Це грубе зниження інтелекту, пам'яті, втрата інтересів, морально-етичних установок особистості, повторювані епізоди психозів (біла гарячка), судомні напади (алкогольна епілепсія), хронічні алкогольні психози (марення ревнощів та ін. маячні стани), повна втрата пам'яті (алкогольна амнезія - Корсаковський психоз), недоумство.Хронічна інтоксикація при розвитку алкогольної залежності, пригнічує природні захисні механізми організму, в тому числі знижується бар'єрна функція печінки, нирок, утруднюється біохімічне очищення середовищ, тканин і крові, відбувається ослаблення інстинкту самозбереження », знижується імунітет.
У центральній нервовій системі людини є центр задоволення. Після на цей центр алкоголю зникають тривожність, напруженість, занепокоєність, з'являється почуття комфорту та ейфорії. В організмі людини, в природному стані, виробляються «гормони задоволення» - ендорфіни та енкефаліни, які підтримують організм у стані бадьорості та активності. Алкоголь блокує їх виробіток, на короткий час, замінюючи їх. За допомогою фізіотерапевтичних методів можна блокувати передачу імпульсу в центр задоволення від периферичних рецепторів, що надходять внаслідок вживання алкоголю. Як варіант – вплив лазерного променем на біологічно активні точки на шкірі. Існує також медичний препарат, здатний викликати реакцію неприйняття організмом алкоголю, як би захищаючи організм від нього, викликаючи реакцію тривоги, попередження про небезпеку, тобто активізуючи інстинкт самозбереження.
Наші фахівці для мобілізації та зміцнення вольових процесів, в комплексі з іншими лікувальними заходами, застосовують сучасні методи переконання при збереженні свідомості, без занурення в глибокі гіпнотичні стани (Еріксоновський гіпноз, НЛП), з пошуком адекватних та активацією внутрішніх ресурсів особистості.
Адекватне медикаментозне лікування, спрямоване на непереносимість алкоголю, створення твердої, усвідомленої установки на здоровий спосіб життя, незмінно дає успішний результат при своєчасному лікуванні.
Амбулаторне лікування має ряд переваг: пацієнт перебуває в домашній обстановці, приймає призначені лікарем ліки, продовжує трудову діяльність, відвідує лікаря у зручний для нього час.
За обсягом лікувальних заходів амбулаторний курс лікування може бути проведений в обсязі стаціонарного.
Дата публікації: 01.02.2023
Statistics: 251