Реклама:
Рідкісній жінці, що потрапила на прийом гінеколога, не хотілося б, щоб усе швидше закінчилося. Дійсно, система охорони здоров'я, що склалася за роки існування СРСР, глибоко впровадила у свідомість, що йти до гінеколога, не заміжня, ганебно. Іноді навіть один вид гінекологічного крісла викликає збентеження та страх.
Рідкісній жінці, що потрапила на прийом гінеколога, не хотілося б, щоб усе швидше закінчилося. Дійсно, система охорони здоров'я, що склалася за роки існування СРСР, глибоко впровадила у свідомість, що йти до гінеколога, не заміжня, ганебно. Деколи навіть один вид гінекологічного крісла викликає збентеження та страх.
Серед причин, що пояснюють ці тенденції, фахівці називають низький рівень освіти в цій галузі, а також помилковий сором і страх перед лікарем гінекологом. Дівчата-підлітки та молоді жінки бояться чи соромляться процедури обстеження, а нерідко й лікаря. Заради об'єктивності слід зазначити, що стійкості цих негативних відчуттів сприяють часом низька кваліфікація, байдужість, грубість і несумлінність окремих лікарів, які ведуть прийом у жіночих консультаціях. Лікарю ж в умовах сильної завантаженості просто ніколи розшифровувати незрозумілі та лякаючі медичні терміни. Проблема ж сорому і страху перед гінекологічним кріслом і лікарем вирішується досить просто. У нашій країні існує чимало приватних та госпрозрахункових медичних закладів, що спеціалізуються на гінекології. Як правило, у них працюють лікарі високих кваліфікаційних категорій, які зацікавлені в результаті; практикується індивідуальний підхід до пацієнток; використовуються останні досягнення медичної науки в діагностиці та лікуванні; ведеться профілактична та певна просвітницька робота. Причому часто лікарям платних центрів доводиться усувати наслідки "роботи" колег із безкоштовних медустанов.
Все невідоме зазвичай викликає страх, тому деяке хвилювання перед першим у житті візитом до гінеколога цілком закономірно, особливо враховуючи інтимний характер цього процесу.
Підготуйте себе до відвідування гінеколога психологічно: ви нікому нічого не повинні, не повинні виправдовуватися за ті чи інші обставини свого життя, ви завжди можете відмовитися від огляду у даного лікаря і вибрати іншого, якщо при розмові він з'явиться вам неприємним.
Підготуйтеся фізично. Збривати спеціально для огляду волосся, що росте в області геніталій, не потрібно. Інша річ, що коротке волосся в такому місці куди краще піддається гігієні і довше зберігає вашу свіжість протягом дня.
Більше делікатне питання інтимної гігієни - чи треба ретельно підмиватися? Тут потрібно виявити почуття міри. З одного боку, до лікаря не варто йти "грязнулями", тому слід подбати про належний рівень особистої гігієни, для чого достатньо прийняти душ або ванну і одягнути свіжу білизну. З іншого боку, як би не бентежило побоювання постати перед лікарем не надто "чистою", не слід дуже ретельно підмиватися і тим більше спринцюватися, щоб гінеколог міг побачити справжній стан піхвової флори і виявити "неправильні", болючі виділення, якщо такі є, свідчить про наявність будь-якої інфекції. Спринцюватися не потрібно ще й тому, що при першому огляді, мабуть, доведеться зробити аналізи на мікрофлору. Захопіть із собою шкарпетки. Не рекомендується користуватися інтимними дезодорантами та парфумами. Це неписані правила етикету під час відвідин гінеколога.
Якщо ви лікувалися антибіотиками, сплануйте свій візит до гінеколога так, щоб після прийому ліків пройшло не менше 1-2 тижнів. Подібні препарати впливають на мікрофлору піхви, тому результати дослідження мазка можуть виявитися неточними. Аналізи на інфекції краще здавати до або відразу після менструації. Взагалі перші дні після "критичних" - найкращий момент для відвідування гінеколога. Під час менструації проходити огляд та обстеження не рекомендується.
Не користуйся ліками, протигрибковими кремами, спеціальними засобами гігієни протягом 72 годин, що передують огляду.
Огляд починається ще до того, як жінка опиниться в спеціальному кріслі. Особливості фігури, розташування та кількість волосся на тілі – всі ці деталі можуть багато розповісти лікарю. Наприклад, про гормональні зміни в організмі. Пацієнтка лише встигне увійти до кабінету та підготуватися до дослідження, а лікар уже зробить певні висновки.
Ну а весь огляд із взяттям аналізів в цілому зазвичай займає не більше 5-15 хвилин. Так що не треба хвилюватися, а щоб все пройшло ще швидше і без сучка та задирки, краще заздалегідь вирішити, як відповідати на запитання гінеколога та які запитання поставити йому.
Можливо, розібравшись у численних гінекологічних процедурах, ви перестанете боятися візитів до гінеколога і відвідуватимете його не тільки коли з'являться проблеми, але й для профілактики один - два рази на рік. І, звичайно, повноцінне обстеження треба пройти, якщо ви плануєте народження дитини.
Безумовно, лише платні центри не зможуть вирішити проблему зростання кількості гінекологічних захворювань, для цього потрібна державна програма, що включає не тільки діагностику і лікування, але і просвітництво. Однак лікарі платних центрів у більшості випадків можуть допомогти тим дівчатам і жінкам, для яких не байдуже їх здоров'я і які хочуть народжувати здорових дітей.
Дата публікації: 06.03.2023
Statistics: 276