Реклама:
Якщо Ви самі не подбаєте про себе та майбутню дитину, то гемолітична хвороба новонародженого може початися непоміченою, і наслідки будуть дуже сумними.
Думаю, що ні. Навіть якщо у Вас у паспорті стоїть штамп із інформацією щодо групи крові.
Поясню, на чому ґрунтується моя впевненість:
Нагадую, що потенційні реципієнти - це ми з Вами, тобто ті, кому може знадобитися медична допомога. Висновок: всю вищезгадану інформацію необхідно мати при собі постійно, щоб у потрібний момент вона була під рукою. Тим більше, що сподіватися на якість безкоштовних імуногематологічних досліджень у звичайних поліклініках або районних лікарнях не доводиться (через досить високу собівартість сучасних методів досліджень). А іноді на ці дослідження немає життєво необхідного часу!
Сьогодні відомо чимало факторів, що викликають патологічний перебіг вагітності. Що можна протиставити найсерйознішим із них?
Визначення групи крові, резус-приналежності, типування антигенів еритроцитів та виявлення антиеритроцитарних антитіл необхідно здійснювати не тільки для профілактики найбільш небезпечних для життя реципієнтів посттрансфузійних ускладнень, але і для діагностики імунологічних конфліктів.
Гемолітична хвороба новонародженого виникає через руйнування фетальних еритроцитів антитілами матері. В результаті розвивається анемія та еритробластоз.
Гемоліз еритроцитів спричиняє гіпербілірубінемію. Вільний білірубін – токсична речовина, він добре розчиняється у жирах. Нервові клітини багаті на ліпіди. Саме тому результат таких станів — білірубінова енцефалопатія плода (ураження головного мозку).
Надходження в організм плода великої кількості антитіл матері може призвести до ураження капілярів з подальшим розвитком водянки плода та плаценти, внаслідок чого часто спостерігається внутрішньоутробна загибель плода.
Вірогідність появи антитіл у матері залежить від:
Імунізація жінок може наступити при вагітності та під час пологів. Численні аборти також збільшують такі ризики.
Стає ясно, що чим раніше ми виявимо такі ускладнення, тим більше шансів буде у лікарів допомогти плоду, а у майбутньої дитини - народитися здоровою. Тому всім вагітним обов'язково проводиться дослідження у повному обсязі (як описано). Якщо антитіла не виявлені на ранніх термінах вагітності, необхідно стежити за динамікою весь час вагітності до пологів!
А якщо антитіла виявлені - що робити? Сучасні методи дослідження дозволяють, по-перше, визначити їх кількість, це важливо, оскільки від кількості антитіл залежить ступінь ураження плода. По-друге, обов'язковим є визначення підкласів антитіл (lgG 1, lgG 2, IgGS, lgG 4), оскільки відомо, що деякі види антитіл проходять через плаценту (отже, вражають плід), а деякі — ні (отже, вони відносно безпечні) . Це єдина об'єктивна інформація для вибору тактики ведення такої вагітності та запобігання грізним ускладненням для майбутньої дитини.
Якщо Ви самі не подбаєте про себе та майбутню дитину, то гемолітична хвороба новонародженого може початися непоміченою, і наслідки будуть дуже сумні.
Дата публікації: 04.01.2023
Statistics: 234