Реклама:
Медики називають підлітковий період – гормональною бурею, звідси нестандартна поведінка, непослух, протест чи несподівані сльози.
У підлітковому віці мають бути вирішені певні завдання розвитку і, якщо вони в цей період не вирішуються, вони з людиною залишаються у його дорослому житті.
Початок підліткового віку визначається двома найважливішими факторами:
У віці від 8 до 14 років в організмі дитини підвищується секреція речовин, що стимулюють вироблення більшої кількості ряду гормонів, у тому числі і статевих гормонів: тестостерону, у хлопчиків та естрогенів у дівчаток. Дитина бачить, як змінюється її тіло. Це нормальний і природний процес, лише психічно неповноцінні діти не помічають змін, що з ними відбуваються.
Надниркові залози починають виробляти підвищені дози адреналіну, а він, як відомо, є гормоном стресу. З'являються сили, посилюється частота серцевих скорочень, частота дихання, розширюється зіниця.
Медики називають підлітковий період - гормональною бурею. Таку ж бурю відчувають підлітки і в душі, звідси їхня нестандартна поведінка, непослух, протест чи несподівані сльози.
Підліток пронизує наскрізь систему цінностей батьків. Про себе, у душі батько повинен усміхнутися і проговорити «ми з тобою про це поговоримо через 10-25 років», але якщо ви таке скажете вголос, ви його образите смертельно. Потрібно намагатися зберегти відносини, будь-що-будь. Не слід псувати стосунки із підлітком. Важливо зберегти в собі відчуття, що це ваша маленька дитина, що вона хороша і з неї це скоро злетить як лушпиння, і вона виросте нормальною доброю людиною.
З точки зору перспективних відносин у сім'ї – жодний конкретний інцидент не вартий погіршення відносин. Це дуже дорога ціна.
Завдання підліткового віку – відокремитися від сім'ї та перебудувати з нею взаємини.
Підліток відбиває права та привілеї, він повинен це робити, Це частина плану його ДОРОГИ.
Більше свободи – але й більше відповідальності та обов'язків.
Завдання цього віку – поступова передача дитині відповідальності за життя до її рук.
Чим краще дитина до себе ставиться, тим краще вона ставитиметься до інших.
1. Підлітку необхідно відокремитися від сім'ї трохи і знайти групу однолітків. Все, що ми можемо зробити, – вибрати йому заздалегідь середу: школу, коло знайомих сім'ї, де є ровесники та старші діти.
2. Підлітковий вік - період, що виснажує запас надійних відносин. Підійти до нього треба з великим взаємним запасом: позитивними спільними спогадами та враженнями, здатністю довірливо спілкуватися, просто контактувати, тримати один одного за руку.
3. Виділяти щодня 10 хвилин, коли ви з дитиною розмовляєте просто як людина з людиною, а не як вихователь з виховуваною (необхідно планувати цей час і записувати у свій щоденник). Цим ми напрацьовуємо запас міцності відносин на підліткову кризу.
Дата публікації: 2018.02.18
Statistics: 233