Реклама:
Фармацевтичний ринок України, попри воєнний стан, продовжує успішно працювати. Безсумнівно 2022 рік став надзвичайно складним. Руйнування виробничих потужностей, окупація кількох регіонів, порушення ланцюжків постачання — все це призвело до падіння обсягів виробництва.
Однак фармацевтичний ринок активно відновлюється. Тому залишається актуальним питання не лише перспективи розвитку виробництва якісних ліків в Україні, але й ретельного контролю якості продукції. Його здійснення дає змогу регулювати фармацевтичний ринок. Це необхідно для того, щоб населення України мало доступ до дієвих і безпечних препаратів різних терапевтичних груп. Тому контроль якості лікарських засобів в Україні слід розглянути більш детально.
Контроль якості ліків різних терапевтичних груп в Україні здійснюється на державному рівні. Відповідними повноваженнями наділена Держлік служба та її територіальні органи. Також в Україні діє контроль ліків на рівні аптек.
У Державному реєстрі лікарських засобів в Україні можна знайти інформацію про будь-який зареєстрований препарат, який визнано таким, що відповідає встановленим стандартам. У Реєстрі можна знайти інформацію про ліки за:
Наприклад, якщо цікавлять Контрофлекс таблетки від Мікрохім, на офіційному сайті виробника вказаний повний реєстраційний номер. Він також дублюється у Державному реєстрі лікарських засобів.
Відомо, що препарати німецького, швейцарського, американського виробництва, зарекомендували себе світі як найкращі. Це дійсно так, але не слід недооцінювати гідну якість препаратів, виготовлених фармацевтичними заводами України. Доступні якісні ліки для українців пропонують як великі компанії, так і виробники середнього масштабу, що працюють на рівні регіонів. Водночас слід виділити фармацевтичні заводи, що працюють протягом багатьох років, попри економічні кризи й воєнний стан. Наприклад, завод Мікрохім пропонує якісні препарати таких терапевтичних груп:
Всі описання, реєстраційні номери, інструкції розміщені на сайті Мікрохім.
Фармацевтичні заводи активно використовують у своїй роботі передове обладнання. Його встановлюють на виробничих лініях та в лабораторіях. Також українські фармацевтичні компанії, які виробляють якісні ліки у виготовленні препаратів застосовують сировину, яку імпортують з-за кордону. Це дає змогу отримувати продукцію, яка вдало поєднує високу якість та помірну ціну. Завдяки використанню іноземної сировини та зосередженню процесу виробництва в Україні можна пропонувати препарати, доступні населенню.
З урахуванням останніх тенденцій розвитку фармацевтичного ринку, українські виробники постачають в аптеки препарати різних терапевтичних груп. Вони не поступаються якістю іноземним аналогам.
Дата публікації: 05.04.2024
Statistics: 374