Реклама:
Супутній діагноз: Абсцеси правої нирки. Фоновий діагноз: Цукровий діабет ІІ типу, тяжкий перебіг, ст. субкомпенсації.
Короткий анамнез, діагностичні дослідження, перебіг хвороби, проведене лікування, стан при направленні, при виписці:
Molestia aegroti: на наявність утворення правої нирки.
Anamnesis morbi: хворіє тривало, з квітня 2024 р. Лікувався в МКЛ №16 з діагнозом абсцес печінки. Виписаний з поліпшенням. Після контрольного УЗД було виявлено утворення правої нирки, звернувся до ОКЛМ, госпіталізований.
Anamnesis vitae: Tbc, вірусні гепатити В,С заперечує. Алергії заперечує. Гемотрансфузії заперечує. Цукровий діабет ІІ типу.
Status praesens communis: загальний стан хворого середньої важкості. У свідомості, доступний контакту. Шкірні покрови та видимі слизові помірно бліді, вологі. Над легенями дихання послаблене. Тони серця приглушені, ритмічні. ЧСС=PS=84 на хв, АТ 120/80 мм рт.ст. Язик вологий не обкладений. Живіт не здутий, симетричний, рівномірно приймає участь у акті дихання. При пальпації м’який, безболісний. Міхурові симптоми негативні. Симптоми подразнення очеревини негативні. Печінка біля краю реберної дуги, безболісна, щільна. Селезінка не пальпується. Перистальтика вислуховується, випорожнення регулярні. Симптом постукування негативний з обох сторін. Сечовипускання самостійне, безболісне. Сеча звичайного кольору, в достатній кількості.
Status localis: За даними УЗД – наявний абсцес правої нирки.
За сухими літерами виписки складно передати емоції лікування хворого. Літній чоловік, цукровий діабет та багато ускладнень. Були часи коли вважалось що хворий загине, або прийдеться ампутувати кінцівку та і це не допоможе. Хворого перевели з урології з початком розвитку гнилісної флегмони. В анамнезі у хворого була пневмонія та абсцес печінки. В час , коли хворий надійшов до хірургії ускладнень в нього був абсцес нирки та починаюча флегмона. Епі та субфасциальні флегмони дуже підступні. Це айсберг гнійного ураження, коли більша частина майже не виявляється зовні.
Хворий переніс більше 10 операцій по розкриттю затіків, їх стабілізацію та пластичне закриття ран. Але якщо у літнього хворого та с діабетом такі великі рани – то завжди є ризик ранового виснаження. Тому завжди стоїть питання – ампутувати кінцівку або ні. Вистачить сил у хворого чи ні.
Після пункційного дренування абсцесу нирки почали лікувати флегмону від стопи до стегна.
Лікування було вдалим та реабілітація була повноцінною.
Лікування:
Пацієнт з 19.07.24. знаходився на лікуванні в відділенні урології №1, де планувалось оперативне втручання з приводу абсцесів правої нирки, у зв’язку з погіршенням стану та ознаками флегмони правої н/к, 22.07.24 переведений до Центру хірургії ускладнень. З 29.07.24. по 08.08.24 знаходився на лікуванні в ВАІТ ГСП, поліпшенням стану для подальшого лікування переведений до .
Хворому проводилась антибактеріальна терапія, інфузійна та реологічна терапія, профілактика стресових виразок ШКТ та тромбоемболічних ускладнень, трансфузія еритроцитарної маси та СЗП, знеболювання, перев’язки.
Обстеження:
На тлі проведеного лікування загальний стан з позитивною динамікою. Рана стегна загоюється частково під швами, дренажі видалені. Рана правої гомілки загоюється під аутотрансплантатом, зберігаються скоби на рані та донорськії ділянці.
Косульніков Сергій Олегович, Центр хірургії ускладнень ім. В.Ф. Войно-Ясенецького
Дата публікації: 09.10.2024
Statistics: 181