Адресa:
49005,
Україна,
м. Дніпро,
пл. Соборна, 14
Телефон поста:
Керівник:
Косульніков Сергій Олегович
E-mail:
Лічильник:
27496 c 22.07.2011 г.
Основні послуги:
Гастроентерологія
Хірургія
Google інформує:
Тегі Дніпро:
опис, послуги, адреса, світлини, рейтинг, контакти, на карті, ціни, акції, знижки, телефон, веб-сайт.
1.1. ЦЕНТР ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ торакальної, абдомінальної та кістково-м’язової патології (далі – ЦЕНТР ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ) є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» Дніпропетровської обласної Ради» (далі – КП «ДОКЛ ім. І.І. Мечникова» ДОР»), в якому забезпечуються надання допомоги хворим старше 18 років із ускладненнями торакальної та абдомінальної патології та патології кістково-м’язової системи, які потребують або не потребують хірургічного втручання та супроводжуються розладами вітальних функцій або загрозою їх виникнення (у співпраці з відділенням анестезіології на інтенсивної терапії для хворих з гнійно-септичною патологією (далі – ВАІТ СЕПСИСУ).
1.2. ЦЕНТР ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ утворюється згідно з наказами МОЗ України про структуру центрів та відділень лікарні та наказами територіальних органів охорони здоров’я відповідно до потреб населення, яке обслуговує.
1.3. ЦЕНТР ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ у своїй діяльності керується Конституцією України, актами Президента та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров’я України, територіальних органів охорони здоров’я та наказами і розпорядженнями генерального директора КП «ДОКЛ ім. І.І. Мечникова» ДОР» у сфері надання спеціалізованої хірургічної допомоги хворим, які потребують цілодобового спостереження, амбулаторним хворим, які були прооперовані в умовах денного стаціонару, та після малих хірургічних втручань.
1.4. ЦЕНТР ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ може бути клінічною та навчальною базою профільних кафедр вищих медичних навчальних закладів.
2.1. Здійснення комплексу заходів щодо діагностики, лікування, підготовки до оперативного втручання та проведення оперативного втручання хворим із ускладненнями торакальної та абдомінальної патології та патології кістково-м’язової системи, у тому числі в умовах денного стаціонару.
2.2. Цілодобове надання екстреної медичної допомоги хворим із ускладненнями торакальної та абдомінальної патології та патології кістково-м’язової системи, які потребують або не потребують хірургічного втручання.
2.3. Забезпечення обсягу та якості медичної допомоги хворим згідно з затвердженими МОЗ України клінічними протоколами надання медичної допомоги та міжнародними рекомендаціями.
2.4. Підвищення рівня теоретичних знань, навчання медичного персоналу та різних груп населення з питань практичних навичок щодо надання спеціалізованої кваліфікованої медичної допомоги.
2.5. Проведення наукових досліджень з актуальних питань хірургії та впровадження в практику сучасних методів профілактики, діагностики та лікування ускладненої хірургічної патології.
3.1. Здійснення відбору хворих для лікування у ЦЕНТРІ ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ. Показання до госпіталізації в ЦЕНТР ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ:
3.1.1. Травми шиї, грудної порожнини та середостіння.
3.1.2. Доброякісні та злоякісні утворення шиї, грудної порожнини та середостіння.
3.1.3. Деформуюча патологія трахео-бронхіального дерева, стравоходу та діафрагми.
3.1.4. Вади розвитку органів грудної порожнини.
3.1.5. Гнійно-запальні захворювання шиї, грудної порожнини та середостіння.
3.1.6. Травматичне ушкодження черевної стінки та органів черевної порожнини та заочеревинного простору з ускладненнями.
3.1.7. Тяжкі панкреатити з вторинними рідинними утвореннями у стадії інфікування.
3.1.8. Нориці шлунково-кишкового тракту.
3.1.9. Доброякісні та злоякісні утворення шлунково-кишкового тракту з ускладненнями.
3.1.10. Гнійно-септичні ускладнення, які виникають після операцій на органах черевної порожнини і заочеревинного простору.
3.1.11. Поширені травматичні ураження кістково-м’язової системи, які довго не загоюються і потребують спеціальних методів лікування та пластичної хірургії (VAC-терапія, ультразвукова обробка рани, трансплантація штучної чи аутошкіри).
3.1.12. Трофічні ураження тканин на тлі патології судин, які потребують спеціальних методів лікування та пластичної хірургії.
3.1.13. Доброякісні та злоякісні утворення кістково-м’язової системи.
3.1.14. Поширені гнійно-запальні захворювання м’яких тканин у тому числі з ураженням анаеробною флорою.
3.1.15. Трофічні ураження та деформації стопи, нижніх кінцівок на тлі цукрового діабету.
Госпіталізації не підлягають хворі з інкурабельною патологією та в агональному стані.
3.2. Забезпечення оптимальної тактики ведення та кваліфікованої допомоги хворим із ускладненнями торакальної та абдомінальної патології та патології кістково-м’язової системи.
3.3. Забезпечення періопераційної підготовки хворих, які потребують оперативного втручання та оперативного втручання з використанням сучасних методів.
3.4. Забезпечення необхідними діагностичними заходами хворих з ускладненим перебігом захворювання. У ЦЕНТРІ ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ проводяться такі види діагностичних методів:
3.4.1. Ультразвукове дослідження органів грудної, черевної порожнини, малого тазу та кістково-м’язової системи.
3.4.2. СКТ голови, шиї, грудної, черевної порожнини, малого тазу, верхніх та нижніх кінцівок.
3.4.3. МРТ голови, шиї, грудної, черевної порожнини, малого тазу, верхніх та нижніх кінцівок.
3.4.4. Радіоізотопне сканування.
3.4.5. УЗАС серця та судин.
3.5.6. Трансторакальна біопсія під контролем УЗ та СКТ.
3.5.7. Відеоторакоскопія та діагностична лапароскопія.
3.5.8. Відеомедіастіноскопія.
3.5.9. Відеоезофагогастродуоденоскопія, відеоколоноскопія із проведенням ендоскопічних маніпуляцій, ендоскопічних операцій.
3.5.10. Дуоденоскопія, ендоскопічна ретроградна панкреатохолангіографія, папілосфінктеротомія, ендоскопічне дренування жовчного та панкреатичного протоків.
3.5.12. Бронхоскопія з проведенням біопсії, ендоскопічних маніпуляцій та ендоскопічних операцій.
3.5.13. Дослідження топографії кишкової нориці.
3.5.14. Дослідження газового, енергетичного, білкового, кислотно-лужного, електролітного обміну у хворих.
3.5.15. Проведення оцінки імунного статусу хворих для проведення адекватної Імунокорекції.
3.5.16. Бактеріологічне дослідження з наступним формуванням антибіотикограми.
3.5.17. Гістологічне дослідження біоптатів.
3.5. Забезпечення цілодобового нагляду за хворими, які знаходяться на стаціонарному лікуванні.
3.6. Забезпечення допомоги в лікуванні хворих суміжних центрів та відділень.
3.7. Впровадження в роботу ЦЕНТРУ ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ доведено ефективних методів діагностики та лікування захворювань.
3.8. Ведення затвердженої в установленому порядку облікової та звітної документації, проведення постійного моніторингу якості надання медичної допомоги та складання звітів за затвердженою формою.
3.9. Забезпечення безпеки лікувально-діагностичного процесу та умов перебування пацієнтів у ЦЕНТРІ ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ.
3.10. Забезпечення дотримання прав пацієнтів та конфіденційності інформації про них. Медичні втручання проводить за інформованої згоди пацієнтів або їх законних представників.
3.11. Забезпечення безпечних умов праці для працівників ЦЕНТРУ ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ та профілактики у них професійних захворювань.
3.12. Забезпечення обліку побічної дії лікарських засобів.
3.13. Забезпечення дотримання лікувально-охоронного, санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму.
4.1. ЦЕНТРУ ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ очолює керівник центру, який призначається на посаду та звільнюється з посади генеральним директором КП «ДОКЛ ім. І.І. Мечникова» ДОР». Завідувач центу здійснює керівництво центром відповідно до чинного законодавства.
4.2. Кабінет хірурга на базі обласної консультативної поліклініки.
4.3. Відділення з 50 ліжками хірургічного профілю у тому числі з 10 ліжками для хворих з торакальною патологією.
4.4. Відділення анестезіології на інтенсивної терапії для хворих з гнійно-септичною патологією (відділення відноситься до ЦЕНТРУ ЕКСТРЕНОЇ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ).
4.5. Відділення ендоскопічної діагностики та лікування для хворих абдомінальної та тора кальної патології ( відноситься до центру функціональної діагностики)
6.1. Поточний внутрішній контроль якості надання медичної допомоги покладається на керівника ЦЕНТРУ ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ.
6.2. Вибірковий зовнішній контроль діяльності ЦЕНТРУ ХІРУРГІЇ УСКЛАДНЕНЬ здійснює генеральний директор, медичний директор, заступники медичного директора.
6.3. Вибірковий контроль якості роботи включає експертизу летальних випадків, випадків ускладнень, випадків захворювань з подовженими чи укороченими термінами лікування, випадків пізньої госпіталізації, що супроводжувалися скаргами пацієнтів чи їх родичів. Ці випадки розглядаються на засіданні контрольно-експертної комісії КП «ДОКЛ ім. І.І. Мечникова» ДОР».
6.4. Внутрішній і зовнішній контроль якості надання медичної допомоги пацієнтам здійснюється із обов’язковим врахуванням результатів вивчення оцінки пацієнтами якості отриманої допомоги.
Співробітники центру гарантують дотримання колегіальної етики.
Зав. відділенням канд. медичних наук, заслужений лікарь України Косульников Сергій Олегович.
Лікарі вищої категорії Кравченко Костянтин Вікторович, Тарнопольський Сергій Олександрович
Супутній діагноз: Абсцеси правої нирки. Фоновий діагноз: Цукровий діабет ІІ типу, тяжкий перебіг, ст. субкомпенсації.
Ускладнення: Абсцес черевної порожнини. Синдром мальабсорбції. Супутній: Зовнішня неповна товстокишкова нориця.
Діагностика і тактика ведення некротизуючого фасциита в світлі останніх рекомендацій.
Necrotizing fasciitis is a fast and hidden killer. Diagnosis and management of necrotizing fasciitis in the light of the recent recommendations.
На базе 2й хирургии проводится набор и отбор пациентов для принятия их в длительный протокол наблюдения и лечения.
Розроблені та удосконалені остеокоргигуючі оперативні втручання мають важливе місце в комплексному лікуванні хворих із синдромом діабетичної стопи.
Разработан четкий алгоритм обследований, с применением КТ, УЗИ, комплекса диагностических процедур не зависимо от места видимого поражения.
Основным принципом антибиотикотерапии является индивидуальное применение композиций из нескольких антибиотиков, эффективных против данного изолята.
Наш досвід свідчить про принципову можливість використання VAC-терапії в торакальної хірургії, його відносній простоті й ефективності, особливо в поєднанні з ультразвуковою кавітацією і прицільною антибактеріальною терапією.
Вакуум-терапия является простым, доступным и эффективным методом, позволяющим снизить микробную контаминацию в ране брюшной стенки, способствовать очищению брюшной полости, нормализации функционального состояния большинства жизненно важных органов и систем.
Комплексный подход с использованием разработанного диагностического и лечебного алгоритмов в сочетании с деэскалационной терапией тейкопланином и правильно подобранной реабилитационной программой позволяет добиться полного выздоровления у пациентов без гнойно-септических осложнений.
Використання вакуум терапії дозволяє не лише зупинити запальний процесс поруч з алотрансплантатом, але й запобігти рецидиву грижі у всіх хворих без дислокації алотрансплантата.
Остеотомия плюсневых костей в лечении нейропатических язв подошвы у больных синдромом диабетической стопы.
Предложенный хирургический метод лечения пролежней седалищной области путем применения грацилопластики с ротационным мышечным лоскутом прост в выполнении, создает достаточную амортизационную прослойку тканей и может быть рекомендован как полноценный способ пластики пролежня области седалищного бугра.
Можно долго говорить о развитии и стадиях диабетической стопы, в целом больной с диабетом не должен бояться и главное убегать от своей болезни, она его догонит. Нужно подружиться с ней и жить вместе. Предупреждая и следя за ее развитием.
Выбор способа иммобилизации у больных с синдромом диабетической стопы
Локальный протокол оказания медицинской помощи больным с синдромом диабетической стопы в областной клинической больнице им. И.И. Мечникова г. Днепропетровска.
Применение непрерывной вакуум-терапии при лечении гнойных ран обеспечивало благоприятный клинический эффект, приводило к сокращению длительности стационарного лечения, способствовало очищению ран от микробов и некротических масс, активизировало фагоцитоз, стимулировало репаративные процессы, нормализавало клеточную составляющую системного иммунитета.
Малотравматичное дренирование абсцессов селезенки позволило нам спасти жизнь некоторых больных заведомо обреченных на гибель при проведении открытой операции.
Проведение в предоперационном периоде электростимуляции атрофированных мышц у больных позволяет сократить сроки их лечения, снизить риск постоперационных осложнений и обеспечить полноценный восстановительный период
Возникновение свищей желудка (СЖ) и двенадцатиперстной кишки (ДПК) является сложной хирургической проблемой из-за развития смертельно опасных осложнений
Представлены результаты хирургического лечения 12 больных с осложненным течением подагры в виде формирования тофусов различной локализации. Показана результативность радикального иссечения тофусов с последующим комплексным лечением ран.
Предлагаемый нами комплекс санационных растворов и их температурный режим имеет преимущества перед ранее применяемыми и общепринятыми композициями в снижении неблагоприятного воздействия на больного, что проявляется в снижении количества баллов интоксикации (перитониты).
Патогенетические аспекты хирургического лечения деструктивных панкреатитов
До 2024 року центр мав назву:
- Обласний гнійно-септичний центр ім. Святого Луки
- Обласний центр «Гнійно-септичної хірургії» ім. Войно-Ясенецького
Остання модифікація: 16 December 2024
Інформацію надал(а) Центр хірургії ускладнень ім. В.Ф. Войно-Ясенецького у виконанні ст.3 і ст.18 Закону про права споживачів.